КОРОНАВІРУС

Що це за новий вірус?

Цей вірус, що передається через дихальні шляхи і дуже швидко поширюється серед людей, прийшов до нас з Китаю. І це не випадково: Китай – дуже густонаселена країна, в якій вкрай різноманітний раціон (тут харчуються різними тваринами, комахами тощо). При цьому відомо, що деякі мікроби можуть передаватися від тварин до людей. Але так як ці мікроби є абсолютно новими для організму людини, у нас немає до них імунітету, тому новий коронавірус так швидко поширюється серед людей. Але потрібно розуміти, що він небезпечний далеко не для всіх. Не завжди здорова людина може захворіти при контакті з вірусом. Він вражає тільки деяких людей, при цьому захворювання переходить у важку форму у тих хворих, які мають будь-які хронічні захворювання, ослаблений імунітет або літніх людей.

	Які симптоми у коронавируса?
	В основному це висока температура, кашель, утруднене дихання. Є також такі симптоми, як нежить, слабкість, біль у тілі. Однак варто враховувати, що ці прояви є і у інших респіраторних захворювань. 
	Хто перебуває в групі ризику?
	Можна сказати, що ми всі знаходимся у групі ризику, тому що це новий вірус і ні у кого з нас немає до нього імунітету. Однак не у всіх можуть проявлятися симптоми захворювання. Тобто, навіть якщо ви заразитеся, зовсім не обов'язково, що серйозно захворієте.
	Чи є лікування від нового вірусу?
	Немає специфічних ліків, яке б цілеспрямовано боролися з новим коронавирусом. Однак треба розуміти, що проти більшості респіраторних вірусів немає спеціальних препаратів. Як правило, лікування пацієнтів з важкою формою захворювання полягає в госпіталізації та проведенні «підтримуючої терапії».

Тобто медична допомога спрямована на полегшення симптомів і вирішення тих проблем, які виникають у зв’язку із захворюванням. У разі, якщо до наявного вірусу додаються нові бактеріальні інфекції, також проводиться їх лікування.

Як захиститися від нового захворювання?

Найважливіше – ретельно стежити за своїм здоров’ям, збалансовано і правильно харчуватися, боротися зі стресом, стежити за режимом сну і відпочинку. Це основні заходи боротьби проти всіх подібних захворювань. Крім того, в пік епідемії дуже важливо намагатися якомога частіше і ретельніше мити руки, намагатися не торкатися до навколишніх предметів в громадських місцях, відмовитися від рукостискань, не торкатися брудними руками до рота, носа і очей … Крім цього, рекомендується носити маски в громадських місцях і транспорті, користуватися одноразовими серветками, дезінфікуючими засобами.

	У разі, якщо у вас з'явилися симптоми простудного захворювання, важливо обмежити відвідування людних місць, намагатися прикривати рот одноразовою серветкою при кашлі, не допускати, щоб мокрота з рота або носа не потрапляла на руки, а якщо потрапить - ретельно їх вимити з милом.


Также необхідно негайно звернутися до лікаря при появі симптомів, які можуть вказувати на респіраторну інфекцію.

Актуальна інформація стосовно гострої інфекційної хвороби COVID-19 розміщена за посиланням: https://covid19.com.ua/